Co słychać w stolicy Małopolski?

Pośród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale też na wielu innych obszarach. Staje się miastem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych latach sprawiają, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Pozytywne zmiany w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego stworzono w ciągu niedawnego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest ogromna. Mocno pomogły w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne działanie w obszarze uzyskiwania dotacji spowodowały, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i potrzebne miejsca dla ludności.
Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Podczas gdy miasto rozrasta się z każdym dniem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania śmieciami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie umożliwiają nam pełniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków zmienia się też pod kątem opcji kulturalnych. Moc miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te nowości przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta działania nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale również są związane z całym województwem małopolskim. Z tej przyczyny lepiej nie użalać się tylko zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości innowacji – umożliwią miastu stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski opinie