Interesujący oraz modernistyczny Kraków

Najważniejszym spośród trudnych wyzwań w większości polskich miast jest transport. Nasze gminy nie są przygotowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości samochodów na polskich drogach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też autobusami. Ale widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.